Gözetim Faaliyetlerimiz

  • KONTEYNER UYGUNLUK SURVEY GÖZETİMİ
  • LASHİNG (YÜK SABİTLEME) GÖZETİMİ
  • CEZAYİR KALİTE KONTROL VE UYGUNLUK GÖZETİM HİZMETLERİ
  • ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER GÖZETİMİ MİKTAR GÖZETİMİ
  • KALİTE GÖZETİMİ TAHLİYE GÖZETİMİ
  • YÜKLEME GÖZETİMİ
  • İMALAT GÖZETİMİ
  • TESTE NEZARET


Hemen Teklif Alın

Ücretsiz bilgi alabilir, işletmenize bir sertifikalandırma teklifi talep edebilirsiniz. Dilerseniz mesai saatleri içerisinde telefondan veya whatsapp üzerinden de iletişim kurabilirsiniz.

Mail Gönderin Tıkla Mail Gönderin

Konteyner gözetimi, uluslararası gözetim kuruluşları tarafından verilen önemli hizmetlerden biridir. Çeşitli yüklerin taşınması sırasında, kalite ve güvenlik sağlayan konteynerlerin, hem üretim süreçlerinin, hem kullanımdaki süreçlerinin hem de onarım gerektirmesi durumunda onarım süreçlerinin tarafsız ve bağımsız bir gözle gözetilmesi önemlidir. Gözetim ihtiyacı birçok noktada ortaya çıkabilir. Örneğin konteynerlerin tasarım kontrolleri, üretim kontrolleri, konteyner tip testleri, konteynerlerin tip onay belgelendirmesi, yüklemeye uygunluk kontrolleri, konteynerlerin boşaltma sonrasında kontrolleri, konteynerlerin onarım aşamalarının kontrolleri, hatta kaynakçı işlerinin belgelendirilmesi talep edilebilir.

Ayrıca konteynerler için CSC belgesi talep edilmişse, DSR Gözetim bu konuda da hizmet vermektedir. CSC belgelendirme hizmeti (Convention for Safe Containers, güvenli konteyner sözleşmesi) uluslararası sözleşme kapsamında konteynerlerin taşıyıcı çerçevelerinin güvenli olduğunu kanıtlayan bir belgelendirme çalışmasıdır.

Lashing kelime anlamı sabitlemedir. Özellikle deniz yoluyla taşınan her türlü yükün ister gemi ambarı yada gemi ambar üstüne yerleştirilen yükler, ister konteyner vasıtası ile taşınan her türlü yük bağlamaya ihtiyaç duyar, bu bağlama uluslararası deniz taşımacılığı kurallarına göre olduğu gibi özel müşteri taleplerini de içerebilir.

DSR Gözetim olarak uzman kadromuz ile yapılmış olan Lashing faaliyeti yerinde kontrol edilerek raporlanmaktadır.

Cezayir yasalarına göre, gümrük işleminizin geçerli bir CoC'ye sahip olması gerekir. Cezayir'e sevk edilecek ürünün yükleme öncesi fiziki muayenesinden sonra verilen belgenin adıdır. Ürünleriniz ithalatçı ve ihracatçı gözetiminde olmadan gümrüğe geldiğinde zaman ve maliyet kaybını önlemek için DSR Gözetim'in uzman denetçileri size bu konuda yardımcı olacaktır. Ürünün uygun olduğu belirlendiğinde uygunluk belgesi düzenlenecektir. CoC dosyanızı yüklemeden ve dünya çapındaki fiziksel incelemelerden önce almak için lütfen iletişime geçin.

DSR Yükleme/Boşaltma Gözetimi (LS/US) hizmetleri, dünya çapında işletmelerin mal sattığı ve tedarik ettiği ülkelerden gelen küresel pazar taleplerine yanıt vermek üzere, ürünlerinizi sevkiyat öncesi veya sonrasında denetlemek üzere tasarlanmıştır. Amaç, yalnızca ürün sevkiyatlarının son rastgele denetimini sağlamak değil, aynı zamanda ürün elleçlemede maliyetli hataları önlemektir.

Konteyner yük denetimlerimizin amacı, ister konteyner, ister gemi, ister kamyonla taşınıyor olsun, ürünlerin doğru bir şekilde yüklenmesini ve emniyete alınmasını sağlamaktır. Konteyner yük kontrolü şunları içerebilir:

Boşaltma kontrolleri, ithalat anlaşmazlıklarını önlemek ve ürünlerin yüklenmiş olarak gelmesini sağlamak için faturalara dayalı manifestolar ve benzeri konteyner kontrollerini de içerir.

LİMAK

Şirket Yöneticisi
Sektör tecrübeniz, etik ilkelerden ödün vermeyen yapınız ve deneyimli kadronuzla belgelendirme süreçlerinde bize her türlü desteği sağladığınız için teşekkür eder; başarılarınızın uzun yıllar devam etmesini dileriz.

ERDEMOĞLU MERİNOS

Şirket Yöneticisi
Sizinle gerçekleşen denetim süreçlerimiz denetimlerin doğası gereği yaşanan yıpratıcılıktan uzak, aksine firmamız adına onarıcı ve yapıcı ilerlemiştir. Tüm bu süreçlerdeki desteğiniz için tekrar teşekkür etmek isteriz.

FLORENCE NIGHTINGALE

Şirket Yöneticisi
21.01.2018 tarihinde Grup Şişli Florence Nightingale hastanemizde başlatmış olduğumuz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında gerekli iyileştirmeleri yaparak bilgi yönetim süreçlerimizin daha güvenli hale getirilmesi noktasındaki çalışmalarımızı, gerçekleştirmiş olduğunuz denetimlerle daha iyi bir noktaya taşımamızı sağladığınız için teşekkür ederiz.

TGS DIŞ TİCARET A.Ş.

B.G.Y. Sistem Temsilcisi
Şirketimizin uygulamakta olduğu Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin, ISO 27001:2013 standardına uygunluğu, gerekli düzenleme ve iyileştirmelerin takibi, personelimizin bilgilendirilmesi için gerekli özen ve hizmetlerin verilmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması konusunda gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı DSR Belgelendirme ve çalışanlarına memnuniyetimizi bildirir, yardımlarınız için teşekkür ederiz.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Okul Yönetimi
ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin üniversitemizde kurulması sürecinde öncelikle temel farkındalığın oluşturulması ardından tüm bilgi yönetim sürecini etkileyen bileşenlerin üniversitemizde oluşturulmasında DSR Belgelendirme'nin emek ve katkıları çok büyüktür. Aldığımız hizmet boyunca problemlerimize kurumumuza has çözümler üretilmesi ve bu çözümleme sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi bizi ayrıca çok memnun etmiştir.