ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

İnsanlar bir günün üçte birini işyerlerinde geçirmektedirler. Çalışma ortamının güvenli ve kişisel sağlığı riske atmaması önemli bir faktördür. İşyerlerinde daha sağlıklı ve güvenli bir atmosferin oluşması için işletmelerin gerekli tedbirleri alması gerekmektedir. Birçok ülkede iş güvenliği ve sağlığının önüne engeller çıkma ve iş verimliliği düşmektedir. Tüm sebepler doğrultusunda işyerlerini sağlığa uygun ve güvenli hale getirmek yasalarla zorunlu kılınmıştır. 1999 yılında Britanya Standartları Enstitüsü (BSI) tarafından ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ Standardı yayınlanmıştır.ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

“İş Sağlığı ve Değenlendirme Serisi”nin (OccupationalHealthandSafetyAssessment Series) kısaltması olan ISO/IEC 45001:2018 , uluslararası platformda önem teşkil eden bir standartlar serisidir. Temel olarak çalışanları korumayı, üretim ve işyeri güvenliğini sağlamayı amaçlamaktadır. Yasal mevzuat ile ters düşmemektedir. Genel bir standarttır, ölçek ve sektör sınırı olmaksızın her işletme için uygulanabilir.ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ’nin Faydaları Nelerdir?

  • İşyerinde çalışanların can güvenliğini riske atan durumların büyük oranda engellenmesini sağlar.
  • Meslek hastalıkları ve iş kazalarında ciddi oranda düşüş sağlanır.
  • İş gücü kaybı önlenir.
  • İş sağlığı ve güvenliği için harcanan kaynakların başka işlere transfer edilmesi ile maliyetler azalır.
  • İşletmenin prestijini arttırır, kamunun işletmeye olan güveni artar.
  • İşletmenin kendi pazarındaki rekabet gücü artar.
  • İşletmenin iş sağlığı ve güvenliği açısından uluslar ve uluslararası platformda yasal mevzuatlara uygun olduğunu gösterir.
  • İş sağlığı ve güvenliği konusundaki risklerin daha iyi yönetilmesini sağlar.


ISO/IEC 45001:2018 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ Belgesi Nasıl Alınır?

ISO/IEC 45001:2018 Belgesialmak isteyen işletmeler, DSR BELGELENDİRME’den yardım alabilirler. Yapılacak başvurunun ardından deneyimli kadrosu ile DSR BELGELENDİRME sizleri yönlendirecektir.


LİMAK

Şirket Yöneticisi
Sektör tecrübeniz, etik ilkelerden ödün vermeyen yapınız ve deneyimli kadronuzla belgelendirme süreçlerinde bize her türlü desteği sağladığınız için teşekkür eder; başarılarınızın uzun yıllar devam etmesini dileriz.

ERDEMOĞLU MERİNOS

Şirket Yöneticisi
Sizinle gerçekleşen denetim süreçlerimiz denetimlerin doğası gereği yaşanan yıpratıcılıktan uzak, aksine firmamız adına onarıcı ve yapıcı ilerlemiştir. Tüm bu süreçlerdeki desteğiniz için tekrar teşekkür etmek isteriz.

FLORENCE NIGHTINGALE

Şirket Yöneticisi
21.01.2018 tarihinde Grup Şişli Florence Nightingale hastanemizde başlatmış olduğumuz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında gerekli iyileştirmeleri yaparak bilgi yönetim süreçlerimizin daha güvenli hale getirilmesi noktasındaki çalışmalarımızı, gerçekleştirmiş olduğunuz denetimlerle daha iyi bir noktaya taşımamızı sağladığınız için teşekkür ederiz.

TGS DIŞ TİCARET A.Ş.

B.G.Y. Sistem Temsilcisi
Şirketimizin uygulamakta olduğu Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin, ISO 27001:2013 standardına uygunluğu, gerekli düzenleme ve iyileştirmelerin takibi, personelimizin bilgilendirilmesi için gerekli özen ve hizmetlerin verilmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması konusunda gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı DSR Belgelendirme ve çalışanlarına memnuniyetimizi bildirir, yardımlarınız için teşekkür ederiz.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Okul Yönetimi
ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin üniversitemizde kurulması sürecinde öncelikle temel farkındalığın oluşturulması ardından tüm bilgi yönetim sürecini etkileyen bileşenlerin üniversitemizde oluşturulmasında DSR Belgelendirme'nin emek ve katkıları çok büyüktür. Aldığımız hizmet boyunca problemlerimize kurumumuza has çözümler üretilmesi ve bu çözümleme sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi bizi ayrıca çok memnun etmiştir.