ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

İş sürekliliğinin kurumlar tarafından etkin bir şekilde yönetilmesi gerekir. İş sürekliliği, bir organizasyonun ürün ve servislerini kesinti olayı sonrasında önceden tanımlanmış kabul edilebilir seviyede sürdürebilme kapasitesi anlamını taşır. Özetle, büyük ya da küçük her işletmenin karını düşürecek ve işlerin aksamasına neden olacak kesintilerin önüne geçilmesi için iş sürekliliği yönetim sistemine ihtiyacı vardır.ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi, ISO tarafından yayınlanan ve 160 ülke tarafından kabul edilen bir standarttır. ISO 22301 Belgesi, işletmelerin iş sürekliliğini yitirmemeleri için yapması gereken planları ve ilgili geliştirmeleri içerir. Her faktör ve ölçekteki işletmeler için uygulanabilir bir standarttır.ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi’nin Faydaları Nelerdir?

  • Olayların olumsuz etkisini minimuma indirir.
  • İş ile ilgili tehditleri belirlemeye fayda sağlar.
  • Kriz dönemlerinde kritik önem taşıyan fonksiyonların çalışacağını garanti altına alır.
  • Yaşanan olumsuz olaylar karşısında yapılacak iyileştirmeler hızla gerçekleşir.
  • İşletmenin temel amaçlarından biri olan sürekliliğin sağlanması ile işletmenin rekabet gücü artar.
  • İşletmenin prestiji korunur.
  • İşletmenin tedarik zinciri güvenli bir hal alır.


ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Belgesi almak isteyen işletmelere DSR BELGELENDİRME hizmet verecektir. Yapılan başvurunun ardından DSR BELGELENDİRME, profesyonel kadrosu ile işletmeleri yönlendirecektir. Başvuru yapmak için lütfen bizimle iletişime geçin.


LİMAK

Şirket Yöneticisi
Sektör tecrübeniz, etik ilkelerden ödün vermeyen yapınız ve deneyimli kadronuzla belgelendirme süreçlerinde bize her türlü desteği sağladığınız için teşekkür eder; başarılarınızın uzun yıllar devam etmesini dileriz.

ERDEMOĞLU MERİNOS

Şirket Yöneticisi
Sizinle gerçekleşen denetim süreçlerimiz denetimlerin doğası gereği yaşanan yıpratıcılıktan uzak, aksine firmamız adına onarıcı ve yapıcı ilerlemiştir. Tüm bu süreçlerdeki desteğiniz için tekrar teşekkür etmek isteriz.

FLORENCE NIGHTINGALE

Şirket Yöneticisi
21.01.2018 tarihinde Grup Şişli Florence Nightingale hastanemizde başlatmış olduğumuz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında gerekli iyileştirmeleri yaparak bilgi yönetim süreçlerimizin daha güvenli hale getirilmesi noktasındaki çalışmalarımızı, gerçekleştirmiş olduğunuz denetimlerle daha iyi bir noktaya taşımamızı sağladığınız için teşekkür ederiz.

TGS DIŞ TİCARET A.Ş.

B.G.Y. Sistem Temsilcisi
Şirketimizin uygulamakta olduğu Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin, ISO 27001:2013 standardına uygunluğu, gerekli düzenleme ve iyileştirmelerin takibi, personelimizin bilgilendirilmesi için gerekli özen ve hizmetlerin verilmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması konusunda gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı DSR Belgelendirme ve çalışanlarına memnuniyetimizi bildirir, yardımlarınız için teşekkür ederiz.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Okul Yönetimi
ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin üniversitemizde kurulması sürecinde öncelikle temel farkındalığın oluşturulması ardından tüm bilgi yönetim sürecini etkileyen bileşenlerin üniversitemizde oluşturulmasında DSR Belgelendirme'nin emek ve katkıları çok büyüktür. Aldığımız hizmet boyunca problemlerimize kurumumuza has çözümler üretilmesi ve bu çözümleme sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi bizi ayrıca çok memnun etmiştir.