ISO 9001 Sertifikası Nedir?

Günümüz iş rekabet koşulları her geçen gün daha da zorlu hale gelmektedir. Gelişen teknoloji ve büyüyen bilgi ağı, dünya ticaretini küresel bir boyuta taşımıştır. Müşterilerin satıcılara ulaşmaları kolaylaşınca, beklentileri de artmaya başlamıştır. Müşterilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak isteyen kurum ve kuruluşlar müşteri odaklı üretime başlamışlar ve bu aşamadan sonra “Kalite Yönetim Sistemi” kavramı ortaya çıkmıştır. 1987 yılında Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından ISO 9000 Kalite Standartları Serisi yayımlanmıştır. ISO 9000, sürekli iyileşmenin ve maksimum müşteri memnuniyetinin sağlanarak kalite yönetiminin nasıl gerçekleştirileceğini gözler önüne sermektedir.ISO 9001 Sertifikası Faydaları Nelerdir?

  • Müşteri memnuniyet seviyesi yükselir.
  • Müşteri bağlılığı artar.
  • Müşteri isteklerine göre üretim yapıldığında işlem maliyetleri düşer.
  • Faaliyetler daha iyi planlanır, sorunlar daha hızlı çözülür; hızlı ve çevik bir organizasyon yapısına kavuşulur.
  • Rekabet avantajı kazanılır, yeni pazarlama açılma fırsatı doğar.
  • Kuruluşun imajı güçlenir, müşterilerin güveni artar.
  • Sürekli iyileştirme misyonu ile çalışanlardan alınan verim yükselir.


Hemen Teklif Alın

Ücretsiz bilgi alabilir, işletmenize bir sertifikalandırma teklifi talep edebilirsiniz. Dilerseniz mesai saatleri içerisinde telefondan veya whatsapp üzerinden de iletişim kurabilirsiniz.

Mail Gönderin Tıkla Mail Gönderin

Başvuru Süreci

Başvuru için, Sistem Belgelendirme Başvuru formunu doldurarak [email protected] adresimize mail atmanız yeterli.
Detaylı destek almak için WhatsApp üzerinden Müşteri Temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Not: Başvuru esnasında, Belgelendirme kapsamı, lokasyon sayısı ve her bir lokasyona ait çalışan sayısı ayrı ayrı muhakkak belirtilmelidir.

Başvuru Değerlendirme

Göndermiş olduğunuz «Sistem Belgelendirme Başvuru formu»nu standart gereklilikleri doğrultusunda uzman Baş Denetçimiz değerlendirir ve başvurunuzun uygun bulunması durumunda teklif aşamasına geçilir. En uygun teklif için, Müşteri Temsilcimiz sizler ile iletişime geçer.

Tekliflendirme / Belgelendirme Kuralları

Akreditasyon kuralları gereği firmanızın talep ettiği belgelendirme standardı için, çalışan sayınız ve lokasyon sayınız dikkate alınarak denetim süresi hesaplanır. Ardından hesaplanan süreye istinaden en uygun teklif çalışması hazırlanarak tarafınızla paylaşılır.

Karar Alınması

Denetimlerin tamamlanmasının ardından denetimi gerçekleştiren Baş Denetçi standart gerekliliklerinin uygun olup olmadığını dikkate alarak görüş bildirir.
Görüşün pozitif olmasının ardından, DSR Belgelendirme karar alıcıları tarafından belgelendirme süreçleri incelenir ve belgelendirme kararı alınır.

Belge Basım Süreci

Öncelikle mail ile tarafınıza belge üzerinde yazacak firma bilgilerinizin yazdığı taslak format iletilir ve uygunluk açısından onayınız istenir.
Onaylamanız durumunda belge basılır, taraması mail ile orijinal kopyası belirteceğiniz adrese kargolanır.

Video Müşteri Yorumu

Anadolu Kesici Takımlar otomotiv endüstrisi başta olmak üzere yüksek teknoloji ürünü kesici takım ve tutucuların imalatını, ithalatını, ihracatını ve toptan ticaretini yapmaktadır.

LİMAK

Şirket Yöneticisi
Sektör tecrübeniz, etik ilkelerden ödün vermeyen yapınız ve deneyimli kadronuzla belgelendirme süreçlerinde bize her türlü desteği sağladığınız için teşekkür eder; başarılarınızın uzun yıllar devam etmesini dileriz.

ERDEMOĞLU MERİNOS

Şirket Yöneticisi
Sizinle gerçekleşen denetim süreçlerimiz denetimlerin doğası gereği yaşanan yıpratıcılıktan uzak, aksine firmamız adına onarıcı ve yapıcı ilerlemiştir. Tüm bu süreçlerdeki desteğiniz için tekrar teşekkür etmek isteriz.

FLORENCE NIGHTINGALE

Şirket Yöneticisi
21.01.2018 tarihinde Grup Şişli Florence Nightingale hastanemizde başlatmış olduğumuz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında gerekli iyileştirmeleri yaparak bilgi yönetim süreçlerimizin daha güvenli hale getirilmesi noktasındaki çalışmalarımızı, gerçekleştirmiş olduğunuz denetimlerle daha iyi bir noktaya taşımamızı sağladığınız için teşekkür ederiz.

TGS DIŞ TİCARET A.Ş.

B.G.Y. Sistem Temsilcisi
Şirketimizin uygulamakta olduğu Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin, ISO 27001:2013 standardına uygunluğu, gerekli düzenleme ve iyileştirmelerin takibi, personelimizin bilgilendirilmesi için gerekli özen ve hizmetlerin verilmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması konusunda gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı DSR Belgelendirme ve çalışanlarına memnuniyetimizi bildirir, yardımlarınız için teşekkür ederiz.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Okul Yönetimi
ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin üniversitemizde kurulması sürecinde öncelikle temel farkındalığın oluşturulması ardından tüm bilgi yönetim sürecini etkileyen bileşenlerin üniversitemizde oluşturulmasında DSR Belgelendirme'nin emek ve katkıları çok büyüktür. Aldığımız hizmet boyunca problemlerimize kurumumuza has çözümler üretilmesi ve bu çözümleme sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi bizi ayrıca çok memnun etmiştir.