ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001 Belgesi, Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan çevre kirliliği, insan yaşamını ciddi boyutta tehdit etmektedir. 20. Yüzyıldan itibaren hızla artan sanayileşme, ilerleyen teknoloji, ortaya çıkan bilgi eksikliği ve yaşam alanlarındaki daralma nedenleriyle çevre kirliliği artmaktadır. Bu nedenle Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) , atıkları olan firmaların çevre kirliliğine neden olmalarını azaltmaları için ISO 14000 Sertifikası Serisi’ni yayımlamıştır.ISO 14001 Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, firmaların çevrelerine verdikleri zararı azaltmalarını hedefleyen bir yönetim sistemidir. Tüm ülkelerdeki çevre yasaları ve yürürlükteki ilgili yönetmeliklerle uyum içerisindedir. Özünde, doğal çevreye verilen zararı minimuma indirmeyi amaçlamaktadır. ISO 14001 Belgesi bir ürün standardı değildir; ne ürünü üretildiği ve ürünün nasıl üretildiğini konu almaktadır. Ölçek ve sektör sınırlaması olmadan, her firmaya uygulanabilecek bir yönetim sistemidir. Gönüllülük esastır.ISO 14001 SertifikasıÇevre Yönetim Sistemi’nin Faydaları Nelerdir?

  • Yerel ve uluslararası mevzuatlara uyum sağlanmış olur.
  • Çeşitli izin belgelerinin alınması kolaylaşır.
  • İşletm etkileri kaynaklı maliyetler azalır.
  • Doğal kaynaklar etkin kullanılır, maliyetler düşer.
  • Çevre dostu işletme imajı çizileceğinden müşteri güveni artar, müşteri kitlesi genişler.
  • İşyeri kalitesinde artış sağlanır, çalışanların işyerine bağlılığı artar.
  • Çalışanlara verilecek olan eğitimler sonucunda çalışanların çevre bilinci artar.
  • Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakılmış olunur.


ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 14001 Belgesi almak isteyen işletmeler, DSR BELGELENDİRME’den yardım alabilirler. Yapılacak başvurunun ardından deneyimli kadrosu ile DSR BELGELENDİRME sizleri yönlendirecektir.


LİMAK

Şirket Yöneticisi
Sektör tecrübeniz, etik ilkelerden ödün vermeyen yapınız ve deneyimli kadronuzla belgelendirme süreçlerinde bize her türlü desteği sağladığınız için teşekkür eder; başarılarınızın uzun yıllar devam etmesini dileriz.

ERDEMOĞLU MERİNOS

Şirket Yöneticisi
Sizinle gerçekleşen denetim süreçlerimiz denetimlerin doğası gereği yaşanan yıpratıcılıktan uzak, aksine firmamız adına onarıcı ve yapıcı ilerlemiştir. Tüm bu süreçlerdeki desteğiniz için tekrar teşekkür etmek isteriz.

FLORENCE NIGHTINGALE

Şirket Yöneticisi
21.01.2018 tarihinde Grup Şişli Florence Nightingale hastanemizde başlatmış olduğumuz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında gerekli iyileştirmeleri yaparak bilgi yönetim süreçlerimizin daha güvenli hale getirilmesi noktasındaki çalışmalarımızı, gerçekleştirmiş olduğunuz denetimlerle daha iyi bir noktaya taşımamızı sağladığınız için teşekkür ederiz.

TGS DIŞ TİCARET A.Ş.

B.G.Y. Sistem Temsilcisi
Şirketimizin uygulamakta olduğu Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin, ISO 27001:2013 standardına uygunluğu, gerekli düzenleme ve iyileştirmelerin takibi, personelimizin bilgilendirilmesi için gerekli özen ve hizmetlerin verilmesi, sürdürülebilirliğin sağlanması konusunda gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı DSR Belgelendirme ve çalışanlarına memnuniyetimizi bildirir, yardımlarınız için teşekkür ederiz.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Okul Yönetimi
ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin üniversitemizde kurulması sürecinde öncelikle temel farkındalığın oluşturulması ardından tüm bilgi yönetim sürecini etkileyen bileşenlerin üniversitemizde oluşturulmasında DSR Belgelendirme'nin emek ve katkıları çok büyüktür. Aldığımız hizmet boyunca problemlerimize kurumumuza has çözümler üretilmesi ve bu çözümleme sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi bizi ayrıca çok memnun etmiştir.