BELGELENDİRME
BELGELENDİRME
SAĞLIKLI İŞYERİ SERTİFİKASI

SAĞLIKLI İŞYERİ SERTİFİKASI

COVID-19 nedir?

  • Bugüne kadar toplam 8,24 Milyon insana bulaşan ve 446.000 hayatı sonlandırmış olan Covid-19 virüsü; Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri ile (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

COVID-19 Nasıl Bulaşır?

  • Hasta bireylerin öksürmeleri aksırmaları ile ortama saçılan damlacıkların solunması ile bulaşır. Hastaların solunum parçacıkları ile kirlenmiş yüzeylere dokunulduktan sonra ellerin yıkanmadan yüz, göz, burun veya ağıza götürülmesi ile de virüs alınabilir. Kirli ellerle göz, burun veya ağıza temas etmek risklidir.

DSR Ailesi olarak;

  • 02 Mayıs 2014 yılından bugüne, DSR Uluslararası Gözetim ve Belgelendirme unvanıyla belgelendirme sektöründe saygın ve prestijli firma olarak varlığımızı sürdürmekteyiz. Müşteri odaklı çıktığımız bu yolda, sağlığı öncelikli listemize alarak UDDER ve SİSDER işbirliği tarafından oluşturulan ‘’Sağlıklı İşyeri Programı’’ için yetkilendirilmiş kuruluş olmaktan gurur duymaktayız. Bu kapsamda her sektöre özel hazırlanan soru listeleri ile firmalarınız değerlendirilecek olup denetimin sonunda uygunluğa bağlı olarak UDDER ve SİSDER onaylı 1 ay geçerliliği bulunan ‘’Sağlıklı İşyeri Sertifikası’’ almaya hak kazanılacaktır.

Sağlıklı günler dilemekle kalmayıp belgelendirmesini de yaptığımız ‘’SAĞLIKLI İŞYERİ SERTİFİKASI’’nın faydaları nelerdir?

  • Müşteriye güven duygusu,
  • Kendi sağlığınızla birlikte çalışanlarınızın sağlığına vermiş olduğunuz değer,
  • Sorumluluk ve bilinçlilik,
  • Bulaşıcılığının çok hızlı olması nedeni ile kamu ve özel sektör kuruluşları gibi tüm kurum ve işyerlerinde faaliyetleri durduran bu virüse önlem almak.

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.