GÖZETİM
GÖZETİM
Konteyner Uygunluk Gözetimi

Konteyner Uygunluk Gözetimi

Taşımacılık sektörünün hedefi, ürünlerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde talep edilen adreslere gönderilmesidir. Ancak bunun sağlanabilmesi için birtakım tedbirlerin alınması şarttır. Taşıma süreci içerisinde birçok riskin söz konusu olması, emtianın zarar görme ihtimalini artırıyor. Bu ihtimalin en aza indirilmesini sağlamak için taşıma sırasında tercih edilen konteyner modellerinin kalitesine önem verilmesi gerekiyor. Böylece, taşınılan ürün için daha güvenli bir taşımacılık gerçekleşebilir. Konteyner modellerinin uygunluğu, kalitesi ve taşınması icap eden malın niteliğine müsait olup olmadığı gibi detaylar bağımsız denetim kurumumuz tarafından yerine getiriliyor. 

Uygun konteyner modeli hakkında bilgi

Konteyner hakkında bilgi vermeden önce şuna değinmek gerekiyor: Her ürün ve mal için konteyner modelinin analizi farklı detaylara atıf yapılarak incelenmesi gerekebilir. Ancak, global anlamda ve genel standart ölçüleri açısından taşımacılıkta kullanılan konteynerin sahip olması beklenilen nitelikleri vardır. Bunların başında; doğal afetlere karşı dayanıklılık ve sağlamlık geliyor. Yangın, sel, paslanma gibi istenmeyen durumlara karşı mukavemet gösterebilen malzemeden imal edilmiş konteyner modelleri, uygunluk açısından yüksek puan alıyor. 

Konteyner dizaynı önemli midir?

Konteynerın iç dizaynı da önemlidir. Özellikle zeminin düz olması gerekiyor. Yamuk zemin veya delik gibi açıkları bulunan duvar ve zeminler, malların zarar görmesine sebebiyet verebilir. Bu gibi eksiklikleri görmek ve malınız için en iyi konteynerların belirlenmesi sürecinde profesyonel ekiplerden destek almak, gerekebilir. Sizin adınıza denetim sürecini işletecek ekipler, malınızın özelliklerini, hacmini ve ebatlarını dikkate alarak en müsait konteyner modelinin çıkarılmasını sağlayabilir. 

Doğru konteyner modeli seçmenin avantajı nedir?

Malın bir noktadan diğer bir noktaya transfer edilmesi sürecinde, konteyner ürünlerinin kullanımının nedenleri vardır. Bu malzemenin yangına, rüzgara, su ve benzeri doğal şartlara dayanıklı olması, içerisindeki ürün ve malların muhafaza edilmesini sağlayabilir. Ancak taşımada kullanılacak konteynerin fiziki şartları negatiflik barındırabilir. Bu da, taşınacak malın transferini riskli duruma getirebilir. Böyle bir durumla muhatap olmamak adına konteyner profilinin analiz edilmesi lazımdır.