BELGELENDİRME
BELGELENDİRME
ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 28000 Belgesi, günümüzde işletmeler bulundaki pazardaki paylarını genişletmeye çalışırken bir yandan da maliyetlerini düşürmeye çalışmaktadır. Tedarik zinciri, hammaddenin temin edilmesinden başlayıp ürün ya da hizmetin nihai tüketiciye ulaşana dek uzanan süreçler dizisidir. Tedarik zincirinin güvenliği ve aksaksız çalışması işletmeler için önemli bir husustur. 

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi, global platformda kabul görecek bir tedarik zinciri güvenliği yönetim sistemi kurmak isteyen işletmelere kılavuzluk eder. ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, Avrupa Birliği sınırları içerisinde ithalat ve ihracat yapan firmalar için büyük önem taşıyan AEO (EU Authorised Economic Operator) sertifikasının alınmasını da kolaylaştırır. ISO 28000 Sertifikası, sektör ve ölçek sınırı olmaksızın tüm özel ve kamu kuruluşları için uygulanabilir bir standarttır.

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi’nin Faydaları Nelerdir? 

  • Olası hasarların minimuma inmesini sağlar.
  • Gümrük otoritelerine güvenlik risklerini tanımlama ve kontrol etme becerisini ispatlayarak kolaylık sağlar.
  • AEO (EU Authorised Economic Operator) sertifikasının gereklilikleri ile aynı doğrultuda olduğundan yasal otoritelerin işletmeye olan güveni artar.
  • Sigorta kuruluşlarının güveni artmasından dolayı sigorta maliyetleri azalır.
  • Müşteri ihtiyaçlarının daha iyi karşılanması sonucu müşteri memnuniyeti artar.
  • Kuruluşun imajı korunur. 

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi almak isteyen firmalar, DSR BELGELENDİRME’den yardım alabilirler. Alanında uzman ekibiyle DSR BELGELENDİRME, işletmelere en iyi belgelendirme hizmetini verecektir. Daha fazla bilgi ve başvuru için lütfen iletişim sayfamızı ziyaret edin

Tags: ISO 28000 Belgesi, ISO 28000 Sertifikası, ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi